Aktualności

Jesteśmy przyjaciółmi, rodziną, znajomymi z lat dziecięcych, kolarzami, rodzicami, ale przede wszystkim pasjonatami. To właśnie pasja do roweru oraz zatrzymanie się i pochylenie nad losem drugiego człowieka zmobilizowały nas do spotkania przy wspólnym stole i stworzenia Charytatywnego Maratonu MTB POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE.

Angażujemy się we wsparcie inicjatyw społecznych, które doskonale znamy, pod którymi możemy podpisać się rękami i nogami. W tym roku postanowiliśmy pomóc dwóm – wyjątkowym społecznikom, którzy porwali się na wielkie rzeczy.

Pierwszy postanowił uratować 400 letni kościół, miejsce spotkań, wzruszeń, niezapomnianych przeżyć jego społeczności.

Drugi przeszło 25 lat temu stworzył prawdziwy dom dla swoich niepełnosprawnych przyjaciół – dając im gwarancję, że nigdy nie zostaną sami.

 

Podziwiając ich heroiczne zaangażowanie oraz społeczną aktywność chcemy przyłączyć się do wsparcia inicjatyw, które bez konkretnych dotacji finansowych zdają się nie mieć racji bytu,
a jednak…

Drugim naszym założeniem jest to aby każdy z Maratonów odbyły się w sercu inicjatywy,
której go dedykujemy, tak aby każdy uczestnik mógł doświadczyć i poznać miejsca oraz ludzi, których wspiera, biorąc udział w organizowanym przez nas wyścigu. Jak przekonaliśmy się pod czas pierwszego Maratonu na Osadzie Burego Misia – takie spotkanie we wszystkich zostawia wyjątkowy, nieopowiedziany ślad…którego zwyczajnie trzeba samemu doświadczyć.

Trasy maratonu przygotowane zostały przez zapalonych kolarzy z temu Bike’owe Wyprawy, którzy od lat starują i ścigają się w całej Polsce. Ich doświadczenie przyczyniło się również
do wykreowania innowacyjnej rzeczywistości maratonowej, która jest atrakcyjna nie tylko dla kolarzy, ale również ich rodzin.

Nasza inicjatywa jest prosta: Jeżeli kochasz sport, masz serce społecznika chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę – niezależnie od stopnia zaawansowania kolarskich umiejętności, weź udział w Mini Cyklu Charytatywnych Maratonów MTB POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na w/w cele.

Niech się dzieją dobre rzeczy!