Szanowni Państwo,
Drodzy Miłośnicy Kolarstwa

Serdecznie Zapraszamy do udziału w II Mistrzostwach Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą.
Organizatorami Mistrzostw są amatorski team kolarski Bike’owe Wyprawy, Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Wielkopolski Oddział Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Ponadto wspiera nas Konsultant Wojewódzki ds. diabetologii.

Mistrzostwa Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą odbywają się pod Patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Mistrzostwa planowane są w łączności z charytatywnym wyścigiem kolarskim Bike’owy Maraton MTB POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE, który odbędzie się 26 kwietnia 2020 r. w Długiej Goślinie. Trasa przebiegać będzie przez urokliwe tereny leśne nadleśnictw Wojnowo i Brzeźno – tereny poznane przez Uczestników Mistrzostw z poprzednich lat, ale w nowej odsłonie.

Zawody odbędą się na dystansie Sportowym, wynoszącym 25 km.

Głównym celem III Mistrzostw Polski MTB Kolarzy z Cukrzycą jest propagowanie aktywności fizycznej wśród chorych na cukrzycę oraz osób zagrożonych tą chorobą. Pragniemy pokazać, że mając cukrzycę można rywalizować sportowo i czerpać radość z aktywnego stylu życia.

Uprawiasz kolarstwo MTB, lubisz jeździć z cukrzycą na rowerze – nie może Ciebie zabraknąć 26 kwietnia 2020 roku w Długiej Goślinie.

Zostań Mistrzem tej słodkiej Imprezy kolarskiej!

Serdecznie Zapraszamy
w imieniu Organizatorów

Prof. dr hab. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz

Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UMP
Przewodnicząca Wielkopolskiego Oddziału PTD