Długa Goślina – wieś położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, 7 km na północ od Murowanej Gośliny.
Wieś szlachecka Goślina długa położona była w 1580 roku w powiecie poznańskim województwa poznańskiego. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa poznańskiego.
Długa Goślina we wczesnym średniowieczu stanowiła rycerską własność ziemską. W 1932 r. odkopano tu osadę wczesnośredniowieczną, w której odnaleziono srebrny skarb, ceramikę i kości zwierząt domowych, a także złote monety zwane staterami. Dziś w Długiej Goślinie, poza licznymi gospodarstwami rolnymi, znajduje się kilkanaście zakładów rzemieślniczych.

Zabytki:
Drewniany kościół pw. św. Marii Magdaleny, jednonawowy, z nieco węższym prezbiterium. Wyposażenie kościoła pochodzi z XVII i XVIII w. W kościele organizowane są letnie festiwale muzyczne „Musica sacra – musica profana”.

Bike’owy Maraton MTB:

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w charytatywnym maratonie rowerowym MTB pod hasłem Ratujmy Zabytek, który odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia 2020 roku w Długiej Goślinie.

Zabytkowy 400 letni Kościół w Długiej Goślinie jest miejscem szczególnym, urzekającym w swej prostocie.
Zachwyca nie tylko pod względem architektonicznym, jako zabytek sztuki sakralnej, lecz także będąc centrum życia okolicznych mieszkańców oraz wyjątkowym przystankiem dla turystów podążających szlakiem kościołów drewnianych.

Naszym założeniem jest to aby każdy z Maratonów odbyły się w sercu inicjatywy, której go dedykujemy, tak aby każdy uczestnik mógł doświadczyć i poznać miejsca oraz ludzi, których wspiera, biorąc udział w organizowanym przez nas wyścigu.

Nasza idea jest prosta: Jeżeli kochasz sport, masz serce społecznika chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę – niezależnie od stopnia zaawansowania kolarskich umiejętności, weź udział w Charytatywnym Maratonie MTB POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE.

Niech się dzieją dobre rzeczy!

Przygotowaliśmy dla uczestników 5 dystansów Maratonu:

DZIECI

  • 300 m
  • 2 km

DOROŚLI

  • SPORTOWY 20 – 40 km
  • MISTRZOWSKI 40 – 60 km
  • RODZINNY 10 km
Program imprezy:
25.04.2020 (sobota)

16:00 – 18:00 – zapisy i odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów

26.04.2020 (niedziela)

7:30 – 10:30 – zapisy w Biurze Zawodów
10:50 – odprawa przed wyścigiem
11:00 – START poszczególnych sektorów
11:30 – START wyścigów dla dzieci
ok. 12:30 – dekoracja dzieci w poszczególnych kategoriach
ok. 13:00 – dekoracja zwycięzców poszczególnych kategorii na dystansie Sportowym
ok. 13:45 – dekoracja zwycięzców poszczególnych kategorii na dystansie Mistrzowskim
ok. 14:45 – dekoracja zwycięzców poszczególnych kategorii na dystansie Olimpijskim
ok. 15:30 – wręczanie nagród dodatkowych
ok. 16:30 – zakończenie imprezy

Miasteczko rowerowe:

Dotychczasowe doświadczenie Organizatorów Bike’owego Maratonu oraz kolarzy z Teamu Bike’owe Wyprawy przyczyniło się do wykreowania rzeczywistości maratonowej, która jest atrakcyjna nie tylko
dla kolarzy, ale również ich rodzin.

Dlatego warto zabrać ze sobą rodzinę i przyjaciół 😊 Bike’owy Maraton MTB jest imprezą sportową i rodzinną – dla dzieci przygotowaliśmy moc atrakcji w Bike’owym Kąciku 😊 a dla osób towarzyszących zawodnikom Strefę Relaksu 😊

Podczas Maratonu nie zabraknie również obecności naszych Przyjaciół ze Wspólnoty Burego Misia, którzy w swoim MIŚ TRUCKU będą oferować możliwość zakupienia pysznych serów i przetworów prosto z Kaszub, czyli wytwarzanych ekologicznie na Osadzie Burego Misia w Nowym Klinczu k. Kościerzyny.

Przypominamy, że to właśnie na rzecz Osady Burego Misia odbędzie się 30 sierpnia 2020 r. drugi Maraton z Cyklu POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE 😊

Poza tym w naszym Bike’owym Sklepiku będzie możliwość zakupienia pamiątkowych koszulek.